Strona Główna
Aktualności
Ogłoszenia
Prawo wewnętrzne
Piecza Zastępcza
Domy Pomocy Społecznej
Warsztaty terapii zajęciowej
Środowiskowe Domy Samopomocy
Placówki Opiekuńczo - Wychowawcze
Powiatowe Centrum Wsparcia
Interwencja Kryzysowa
Aktywny samorząd
Rehabilitacja Społeczna
Sekcja Przeciwdziałania Przemocy
Powiatowy Zespół ds Orzekania o Niepełnosprawności
Strona projektu
"W Stronę Samodzielności"
Archiwum Ogłoszeń
Aktywny samorząd - archiwum 2013
Aktywny samorząd - archiwum 2014
Aktywny samorząd - archiwum 2015
Rehabilitacja - archiwum 2015


Aktualności
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie składa serdeczne podziękowania za wsparcie w organizacji pikniku integracyjnego dla rodzin zastępczych w dniu 30.06.2018 r. w Więckowicach. Przekazane przez Państwa artykuły oraz przeprowadzone zajęcia uatrakcyjniły imprezę uczestnikom oraz sprawiły, że z pewnoœcią na długo pozostanie ona w ich pamięci. Mamy nadzieję, że Państwa zaangażowanie zmotywuje rodziny do dalszego integrowania się oraz aktywnego udziału w innych organizowanych przez PCPR wydarzeniach.
Sponsorzy pikniku:
- Lajkonik Snacks Sp. z o.o.
- IDC Polonia S. A.
- Piekarnia przy ul. Willowej 6 w Skawinie
- Piekarnia Atu Grondal w Krzeszowicach
- Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Wotex”
- Zakład przetwórstwa mięsnego Zofia Przebinda
- Zakład mięsny przy ul. Radziszowskiej 21 w Skawinie
- Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek
- Wyrób Wędlin Lisieckich Barbara Czekaj
- Firma „Kazmaz”
- Firma Produkcyjno-Handlowa Olech & Olech S.C.
- Iglotex S.A. Krzeszowice
- Park Wodny w Krakowie S.A.
- Kino Kijów.Centrum
- Energylandia – Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze
- Firma „Adamus s.c.” w Skawinie
- Księgarnia internetowa Bonito.pl
- Artma internetowy sklep plastyczny
- Sklepplastyczny.pl
- Teresa Janikowska – Firma Handlowa „Krakowiaczek” w Krzeszowicach
- Krystian Janikowski – Firma Handlowa „Tuptuœ” w Krzeszowicach
- Market budowlany i ogrodniczy OBI, ul. Stawowa 68, Kraków
- Sklep Castorama ul. Sosnowiecka 147, Kraków
- Firma Lynka sp. z o.o.
- Pan Roman Trzmielewski
- Pani Ewelina Marchewka
- Stowarzyszenie Siemacha, ul. Długa 42, Kraków
- Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie
- Sekcja Kung Fu Stowarzyszenia Sportowego LKS POTOK Więckowice
"Dobry Start" dla dzieci z pieczy zastępczej w Powiecie Krakowskim

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start

Oświadczenie
Grupa wsparcia: "MAMY SIEBIE" - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie zaprasza rodziny zastępcze w dniu 21.05.2018 roku o godzinie 14.00 AL. SŁOWACKIEGO 20 SALA NUMER 100 do udziału w spotkaniu z Panią Katarzyną Niklas z Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL oraz Panią Eweliną Ćwiertnią z Monaru.
Zapraszamy na grupę wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących RDD, która odbędzie się w dniu 05.03.2018 r. o godz. 10:00 w siedzibie PCPR w Skawinie ul. Kopernika 13, pok. 412.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie składa podziękowania za udostępnienie w promocyjnej cenie toru gokartowego firmie "Elikart M" przy ul. Gromadzkiej 66 w Krakowie (www.elikart.pl) dla naszych podopiecznych - młodzieży z rodzin zastępczych. Udział w spotkaniu był możliwością ciekawego, konstruktywnego spędzenia czasu wolnego, okazją do integracji młodzieży oraz rozwoju sportowych pasji.
WYCIECZKA - Zamek Królewski na Wawelu W ramach zbliżającego się Mikołaja pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie zapraszają wszystkie dzieci oraz rodziny zastępcze na wspólną wyprawę śladami historii czyli zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu. Termin wycieczki: 25.11.2017 sobota -> INFORMACJE
Legitymacja osoby niepełnosprawnej, a korzystanie z ulg i uprawnień - ważne informacje dostępne tutaj -> INFORMACJE
Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących RDD odbędzie się: 04 września 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie PCPR w Skawinie ul. Kopernika 13, pok. 412 b. Na spotkaniu będziemy rozmawiać m. in. o tym, czy i jak dawać dzieciom kieszonkowe, jak uczyć dzieci i nastolatków finansów, oszczędzania, dobrego podejścia do pieniędzy itd.

Zapraszamy do udziału.
DYŻURY MEDIACYJNE

W ramach realizacji programu "Bezpieczny Powiat Krakowski 2014-2020", w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy al. Słowackiego 20 w Krakowie, pełnione są dyżury mediacyjne mające na celu udzielania pomocy w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, spraw rozwodowych, w tym sposobu sprawowania opieki nad dziećmi czy podziału majątku po rozwodzie, a także udzielanie pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych w przypadkach konfliktów pokoleniowych czy braku porozumienia między rodzicami a dziećmi, sporów przy ustalaniu zasad opieki nad chorymi, niepełnosprawnymi czy starszymi członkami rodzin, kontrowersji dotyczących gospodarowania wspólnym majątkiem, itp.
Porady udzielane są przez mediatora bezpłatnie, w godz. 16:00-18:00, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.
Dodatkowe informacje: tel. 0-12 634-42-66 wew. 564 lub 569 w godzinach pracy urzędu, od poniedziałku do piątku.
Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących RDD odbędzie się: 07 sierpnia 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie PCPR w Skawinie ul. Kopernika 13, pok. 412 b.

Zapraszamy do udziału.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie pragnie złożyć serdeczne podziękowania dla:
- Firmy Jeronimo Martins S. A.
- Kina "Kijów. Centrum" w Krakowie
- Teatru Ludowego w Krakowie
- Parku Wodnego w Krakowie
- Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie
- Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie
- Stowarzyszenia Motocyklowego "Moto Corde"
za wsparcie w organizacji pikniku integracyjnego dla rodzin zastępczych w dniu 01.07.2017 w Więckowicach. Przekazane przez Państwa słodycze, bilety oraz Wasz udział w wydarzeniu sprawiły, że piknik na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Powiatowe Centrum dziękuje także za udział w pikniku, piękną zabawę i uśmiechy na twarzach: rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka, placówkom opiekuńczo - wychowawczym oraz ich podopiecznym.
Wszystkie rodziny zastępcze, dzieci oraz ich opiekunów zapraszamy na wycieczkę do fascynującego Parku Edukacji Globalnej WIOSKI świata (wioskiswiata.org), która odbędzie się w połowie sierpnia. Koszt maksymalny 15-23 zł (zależy od liczny chętnych). Zapisy u p. Katarzyny Wilk - Gregorczyk i p. Barbary Burzec (Koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej) pod nr 12 210-09-76, w 25.

W ostatnim czasie odbyła się wycieczka do ZOO, jej uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Zapraszamy do wspólnego odkrywania ciekawych miejsc, pasji i zainteresowań.
Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących RDD odbędzie się: 10 lipca 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie PCPR w Skawinie ul. Kopernika 13, pok. 412 b. Na spotkaniu będziemy rozmawiać m. in. o tym, jak uczyć dzieci i nastolatków finansów i dobrego podejścia do pieniędzy, czy dawać kieszonkowe itd.

Zapraszamy do udziału.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie zaprasza Państwa na Piknik w Domu Pomocy Społecznej Więckowice ul. Słoneczna 3.
Plan pikniku

W dniu 26.05.2017 r. (piątek) o godzinie 16:00 organizowane jest wyjście do domu strachów (escape room'u) dla młodzieży przebywającej w rodzinnej formie pieczy zastępczej. Koszt: 27 zł od osoby. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt - numery telefonów: 12 210-09-76 wew. 23 i 24 lub 500-141-746.

Zapraszamy do udziału.
Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących RDD odbędzie się: 08 maja 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie PCPR w Skawinie ul. Kopernika 13, pok. 412

Na spotkaniu zostanie poruszony temat dopalaczy.

Zapraszamy do udziału.
Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących RDD odbędzie się: 03 kwietnia 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie PCPR w Skawinie ul. Kopernika 13, pok. 412

Spotkania to możliwość:
- poszerzenia wiedzy
- znalezienia pomocy w problemach
- wymiany doświadczeń

Serdecznie zapraszamy!
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka, które odbędzie się dnia 06.03.2017r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).
Zapraszamy rodziny zastępcze oraz prowadzących rodzinne domy dziecka na spotkanie grupy wsparcia, które odbędzie się 09 stycznia 2017 o godzinie 15:00 w siedzibie PCPR w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (II piętro sala 200). Podczas spotkania rozmawiać będziemy o zagrożeniach, mogących spotkać rodziny - m. in. sekty.
Zapraszamy Opiekunów młodzieży w okresie dojrzewania i dzieci, które niebawem wejdą w ten okres życia na spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka, które odbędzie się 12 grudnia 2016 roku w siedzibie PCPR Al. Słowackiego 20 w Krakowie, w sali nr 100 (I piętro) o godzinie 15:00.

W spotkaniu weŸmie udział psycholog - pracownik Małopolskiego Ośrodka Fundacji Praesterno, zajmującego się pracą z nastolatkami i ich rodzicami. Poruszone zostaną kwestie związane ze specyfiką okresu dorastania i z wychowaniem nastolatków (m. in. jak radzić sobie ze zmianami w okresie dojrzewania, co w zachowaniu nastolatka traktować jako normę, a co powinno nas zaniepokoić).
Zapraszamy rodziny zastępcze oraz prowadzących RDD na spotkanie grupy wsparcia, które odbędzie się 07.11.2016r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie PCPR w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412). Spotkania są możliwością do poszerzenia wiedzy, znalezienia pomocy w problemach i wymiany doświadczeń.
Plan Pikniku - Święta Pieczy Zastępczej w dniu 17.09.2016r.Wszystkie atrakcje są do ogólnej dyspozycji gości bez opłat

11.00 - 11.15 Scena: Przywitanie gości przez Starostę Krakowskiego Pana Józefa Krzyworzekę i Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie
11.30 – 12.00 Scena: Przedstawienie w wykonaniu mieszkańców DPS
12.30-13.00 Scena: Pokaz Kung- Fu w wykonaniu Sekcji Kung-Fu Stowarzyszenia Sportowego LKS Potok Więckowice
13.15-13.45 Scena: Pokaz Zumby w wykonaniu profesjonalnej instruktorki Pani Weroniki Kosmowskiej
14.00-14.30 Scena: świat gadów- prezentacja podopiecznych sklepu zoobotanicznego „Gady- Gady”
11.30- 13.30: Prezentacja Jednostki Policji z Zabierzowa
14.30-15.30: Prezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej
11.00 – 16.00 Dla podniebienia
-GRILL z kiełbaską i kaszanką
-Smalczyk ze skwarkami
-Beczka z ogórkami
-Napoje ciepłe i zimne
-Słodkości i owoce
-Stół z ciastami przygotowanymi przez rodziny zastępcze
-Od 13.00 - Zapraszamy na fasolkę po bretońsku
11.00 – 16.00 Dla dzieci i młodzieży
-Zjeżdżalnia dmuchana „Żyrafa”
-Miękka góra: wielka poducha pneumatyczna
-Tunel z przeszkodami „Kredki”
-Euro-Bungee trampolina - 4 stanowiskowa
-Active Center Western - połączenie zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, toru z przeszkodami
-Zamek dmuchany „Małpki”
-Suchy basen z piłeczkami „Miki”
-Tor przeszkód KULE WIPE OUT
-Dmuchany dart do rywalizacji
-Kącik malucha: rysowanki i wycinanki, bujak, minizjeżdżalnia, namiocik z tunelem, skakańce
-malowanie twarzy, skręcanie baloników, pokaz puszczania wielkich baniek mydlanych
-Odwiedziny Bajkowej postaci
-usługi fryzjerskie
-segway
-strzelnica paitball (10 kul/os.)
-alkogogle
-taśma slackline
-autko dla najmłodszych
-gra piłką kin-ball
-gry planszowe
-warsztaty tworzenia biżuterii z koralików
-malowanie na trawie
-od 11.30- 15.30 - przejażdżki konno
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych, które odbędzie się 05.09.2016r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412). Zgodnie z Państwa sugestiami, spotkanie będzie poświęcone kontaktom i relacjom opiekunów dzieci ze szkołami.
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych, które odbędzie się 08.08.2016r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).
INFORMACJA

Aktualnie trwa nabór uczestników i uczestniczek do projektu "Niepełnosprawny pracownik 30+ - kompleksowy program aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców województwa małopolskiego" realizowanego przez Kontraktor Sp. z o.o. w partnerstwie z Clar System S.A. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek pracy, Działanie 8.2 Aktywizacja zawodowa, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt "Niepełnosprawny pracownik 30+ (...)" ma na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej i skierowany jest do 30 osób niepełnosprawnych w wieku 30 lat i więcej, biernych zawodowo lub bezrobotnych, zamieszkujących województwo małopolskie.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.07.2016 do 30.06.2017.

W ramach realizacji projektu Uczestnikom i Uczestniczkom zostanie udzielone wsparcie z zakresu:
a) Identyfikacji osób pozostających bez zatrudnienia
b) Staży zawodowych
c) Szkoleń zawodowych
d) Pośrednictwa pracy
e) Wsparcia trenera pracy
Ponadto projekt gwarantuje- stypendia szkoleniowe oraz stażowe, zwroty kosztów dojazdu oraz kosztów opieki nad os. zależną.

Zgłoszenia do udziału w projekcie, szczegółowe informacje:
- Telefon - 512 053 545
- E-mail - malopolskie@kontraktor.biz.pl
- w Biurze Projektu w Krakowie - ul. Bajana 4, 31-465 Kraków
- na stronie internetowej - www.kontraktor.biz.pl

Plakat -> tutaj
INFORMACJA
Aktualnie trwa nabór uczestników i uczestniczek do projektu "Rozpocznij od nowa! - projekt dla osób do 29 roku życia z terenu województwa małopolskiego" realizowanego przez Wielkopolską Grupę Prawniczą Kozłowski, MaŸwa, Sendrowski i Wspólnicy sp. k. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
Więcej informacji -> tutaj
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych, które odbędzie się 04.07.2016r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).
Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie na minione spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych i prowadzących RDD. Na kolejnym spotkaniu, 06.06.2016r. o godz. 10:00 (Skawina, ul. Kopernika 13, IV piętro, p. 412) skorzystamy z ostatnio sprawdzonej formuły. Tym razem punktem wyjścia do dyskusji będzie film, prezentujący ważną rolę wspierającej postawy rodziców zastępczych.
Informacja w sprawie możliwości skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa specjalistycznego i terapii dla rodzin w kryzysie dla mieszkańców Powiatu Krakowskiego.
Zapraszamy rodziny zastępcze oraz prowadzących RDD na spotkanie grupy wsparcia, które odbędzie się 09.05.2016r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych, które odbędzie się 04.04.2016r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych, które odbędzie się 7.03.2016r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).
Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych odbędzie się 1.02.2016r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).
Najbliższe spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych odbędzie się 11.01.2016 r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).
W dniu 07.12.2015 r. odbyło się spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skawinie przy ul. Kopernika 13 (IV piętro p. 412).Najbliższa GRUPA WSPARCIA odbędzie się dnia 26.I.2015r. o godz. 16:00VII Ogólnopolskie Forum Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie
Wrocław 25-27.10.2012r.

W miłej i koleżeńskiej atmosferze obradowało kolejne spotkanie dyrektorów i kierowników Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie. Tym razem Powiat Wrocławski zaprosił i gościł liczną grupę kadry z jednostek pomocy społecznej z całego kraju. Forum obradowało pod hasłem "Potrzebni innym". Zaproszenie na spotkanie przyjęli przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Sekretarz Stanu Jarosław Duda, Krystyna Wyrwicka dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej i Marzena Bartosiewicz zastępca dyrektora tegoż Departamentu. W pierwszym dniu obrad uczestniczył dr Wojciech Skiba Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tegoroczne paŸdziernikowe spotkanie poświęcone było założeniom nowej ustawy o pomocy społecznej, aktualnej sytuacji domów pomocy społecznej, doświadczeniom i zagrożeniom w realizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz programowi "Aktywny Samorząd" wykonanym przez jednostki pomocy społecznej ze środków PFRON.

Członkowie Stowarzyszenia "Centrum" organizatora VII Forum odbyli zabranie sprawozdawcze, poprzedzone posiedzeniem Zarządu Stowarzyszenia. Drugiemu dniu Forum towarzyszyła ciekawa i żywa dyskusja oraz wymiana poglądów na zagadnienia działalności PCPR i MOPR. Wiele pytań kierowano zarówno do Ministra Jarosława Dudy, jak też dyrektor Krystyny Wyrwickiej i Prezesa PFRON. Szeroko komentowano wydarzenia związane z sytuacją rodzicielstwa zastępczego nowej ustawy wobec zaistniałej sytuacji w powiecie puckim.

Sekretarz Stanu Jarosław Duda dwukrotnie uczestniczył w obradach Wrocławskiego Forum, zarówno pierwszego jak też drugiego dnia. Uczestnicy spotkania w bezpośrednich rozmowach mieli okazję przekazać uwagi i problemy, z jakimi borykają się samorządy, w tym powiatowe centra pomocy rodzinie, realizujące na co dzień ustawowe zadania polskiej pomocy społecznej. Była to znakomita okazja do zebrania opinii na temat założeń do nowej ustawy o pomocy społecznej, jak też opowiedzenia się środowiska w sprawie realizacji ustawy o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Z ust Prezesa dr Wojciecha Skiby usłyszano o projektowych środkach i zadaniach na 2013 rok dla samorządów wykonywanych na rzecz osób niepełnosprawnych. Z informacji Prezesa PFRON w roku 2013 o 25% zmniejszone zostaną pieniądze dla samorządów na te zadania. Większe środki planuje się na Zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności i dla samorządów wojewódzkich. PFRON w rok 2013 wejdzie z nadwyżką 400 mln zł.

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Centrum" na swoim posiedzeniu wyraził podziękowania za pomoc w organizacji VII Forum we Wrocławiu dla Koleżanek i Kolegów z Dolnośląska, a szczególnie Koleżance Arlecie Szmigielskiej dyr. PCPR we Wrocławiu. Podziękowania skierowano również do gości Forum i Patronów Honorowych Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy, Rafała Jurkowlańca Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Andrzeja Szawana Starosty Powiatu Wrocławskiego. Patronat medialny VII Forum sprawował Ośrodek Kształcenia Służb Publicznych i Socjalnych Centrum AV w Częstochowie wydający "Problemy Społeczne".
Zebrani uczestnicy zaakceptowali miejsce i termin następnego Forum, a będzie nim Solec-Zdrój w woj. świętokrzyskim w połowie kwietnia 2013r. Na wiosnę odbędzie się tez szkolenie koordynatorów rodzicielstwa zastępczego z udziałem dyrektorów i kierowników PCPR i MOPR.
PCPR w Krakowie - 2018